O MNIE

Na świat przyszłam w idy marcowe roku 1987. Odkąd w wieku lat 15 przeczytałam „Kordiana” Juliusza Słowackiego, postanowiłam studiować polonistykę, co jak się później okazało, uczyniło moje życie zawodowe niekończącą się przygodą. Podążając za swoją pasją pracowałam w kulturze, co ostatecznie porzuciłam na rzecz pracy, w której płacą pieniędzmi i przestrzegają praw człowieka. Marzę o spotkaniu z Markiem Ravenhillem i owacjach na stojąco w Royal Court Theatre. Obecnie mieszkam w Łodzi z księciem Karolem i kotem Ragnarem. Piszę, czytam, wklepuję kody, ot cała historia!

DRAMATYCZNIEJ

Rocznik 1987.

Absolwentka filologii polskiej i produkcji teatralnej – Uniwersytet Łódzki.

W latach 2010-2017 recenzentka internetowego magazynu „Teatralia” www.teatralia.com.pl.

Od 2012 roku blogerka dramatyczna.

Uczestniczka warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez Bartka Miernika w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie (2014).

Uczestniczka warsztatów dramatopisarskich prowadzonych przez Zuzannę Bućko i Szymona Bogacza w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (2015).

Uczestniczka kursu „Warsztat pisania scenariusza i dramatu” (scenariusz – Magdalena Wleklik, dramat – Tomasz Man) organizowanego przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauki (2018).

***

Wyróżniona w konkursie na polski dramat współczesny w ramach projektu „Teatr w klasie” (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie), dzięki czemu przeżyła pierwsze publiczne czytanie swojego tekstu, reż.  Antoni Ferency (2013).

Wyróżniona w konkursie „Czytajmy dramaty” (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy) za pisemne uzasadnienie zgłoszenia do konkursu „Łaknąć” Sarah Kane (2015).

Finalistka IV edycji Polowania na motyle (Teatr Ochoty w Warszawie), w którym to z kretesem przegrała, wykazując się brakiem umiejętności opisywania ilustracji i cytowania swojego dzieła z pamięci (2016).

Uczestniczka projektu Scena Nowej Dramaturgii (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie). Kuratorzy: Martyna Łyka i Witold Mrozek (2019).